Знање, радост и другарство – Лолино богатство

НБПЗ број 01/2021 - usluge FTO škole u 2021. god

Конкурс важи до 19.01.2021.

ОСНОВНА ШКОЛА„ИВО ЛОЛА РИБАР“
25000 СОМБОР
Моношторска бр. 6a
E-mail: ilrsombor@sbb.rs
Тел/фах: 025/412-371
Дел.број: 01-2/2021
Дана: 12.01.2021.године

П О З И В
за достављање понуда - НБПЗ број 01/2021

Позивамо вас да доставите понуду за набавку услуге физичко- техничког обезбеђења која је планиранa у Плану набавки на које се закон не примењује за 2021.г. ОШ „Иво Лола Рибар“ у Сомбору под ред бр. 1. (НБПЗ бр.01/2021), а у складу са чланом 27. став 3. Закона о јавним набавкама.

Понуду доставити на обрасцу који се налази у прилогу овог позива. Обавезно попунити све податке и доставити захтевану документацију - додатни услови.

ОПШТИ ДЕО

1. Спроводи се отворени поступак набавке: НБПЗ-01/2021
2. Врста поступка набавке:услуга
3. Предмет набавке: Услуга физичко - техничког обезбеђења школе
4. ЦПВ –79710000-4 Услуге обезбеђења
5. Процењена вредност набавке: /динара без ПДВ-а (Податак о процењеној вредности неће се објављивати јавно; позиција Финансијског плана - конто 424911.
6. Средства у износу из претходне тачке за реализацију предметне јавне набавке обезбеђена су из буџетских средстава, на основу Финансијског плана школе за 2021. г.
7. Критеријум за оцену понуда: најнижа понуђена цена
Предмет јавне набавке није обликован у партије
8. Поступак се спроводи ради закључења уговора о набавци услуга.

9. Остале напомене
Разлози због којих понуда може бити одбијена:
Наручилац ће одбити понуду ако:
 је понуда неблаговремена, неприхватљива и неодговарајућа
 понуђач не докаже да испуњава додатне услове за учешће у поступку
 понуда садржи друге недостатке због којих није могуће утврдити стварну садржину понуде или није могуће упоредити је са другим понудама.
ОШ „Иво Лола Рибар“ Сомбор задржава право, уколико утврди да је у Понуди исказана неуобичајено ниска цена, не потпише уговор са Понуђачем.

Рок извршења услуге:
Вршилац услуге се обавезује да ће извршити своје задатке у складу са понудом. Услуга се извршава у складу са потребама наручиоца.
Рок за извршење услуге је у складу са потребама Наручиоца. Комуникација између Наручиоца и Вршиоца услуге се врши писаним путем.

Услови плаћања:
Плаћање ће се вршити у року од 45 дана од дана пријема уредне фактуре пружаоца услуга
Рок за достављање понуда: 19.01.2021. године до 12.00 часова.
Отварање понуда: 19.01.2021. године у 12.00 часова.
Начин достављања понуда: поштом на адресу ОШ „Иво Лола Рибар“ Сомбор, Моношторска ул. 6а

У прилогу вам достављамо Образац Понуде и Спецификацију.

УСЛОВИ ЗА УЧЕШЋЕ У ПОСТУПКУ

1.Да располаже неопходним финансијским капацитетом, односно:

- да понуђач није био у блокади у последње 3 (три) године од дана објављивања позива, а ако је дата заједничка понуда сваки понуђач из групе понуђача мора да докаже да није био у блокади у последње 3 (три) године од дана објављивања позива.
Доказ (проверава наручиоц): Сајт НБС-а о броју дана неликвидности.

2. Да располаже неопходним техничким капацитетом:
- Да располаже са минимум 2 (два) возила;
- Да поседује односно располаже са најмање 8 (осам) комада средстава везе који су умрежени (мобилни и/или фиксни и/ или радио станицу).
Доказује:
- Копија саобраћајне дозволе за возило, фотокопија књиговодствене картице основних средстава и/или уговор о закупу или лизингу.
- Последњи рачун (за телефоне) или одговарајући други докази (нпр. уговори ..) о поседовању односно располагању тражених техничких капацитета;

3. Да располаже неопходним пословним капацитетом:
Да је у протеклој 2020.години закључио минимум 3 уговора о пружању физичко-техничког обезбеђења у установама образовања и васпитања (предшколске установе, школе или факултети)
Доказ: копије Уговора о вршењу наведених услуга

4. Да располаже неопходним кадровским капацитетом:
- да има минимум 8 запослених који поседују легитимацију службеника обезбеђења и уверење о положеном стручном испиту за рад на пословима заштите од пожара, издат од старане МУП-а.

Лица која ће бити ангажована у школи на пословима обезбеђења треба да испуњавају следеће услове (за 2 лица):

- да поседују легитимацију СлОб (издата од МУП-а Р.Србије), да имају завршену обуку из области заштите од пожара и Сертификат о успешно завршеној обуци по модулу: комуникологија са специфичним социјалним групама уз Програм стручне обуке за вршење послова ФТЗ.

Доказ: Копија М обрасца наведених лица, копија Легитимације СлОб, Уверења (за ЗОП) и Сертификата.

5. Да понуђач у свом пословању примењује тражене стандарде и и поседује одређене лиценце:
• SRPS, ISO 9001:2015 – за подручје сертификације: пружање услуге физичке, противпожарне и техничке заштите имовине.
• ISO 14001:2015 – за подручје сертификације: пружање услуге физичке, противпожарне и техничке заштите имовине.
• ISO 27001:2014 – за подручје сертификације: пружање услуге физичке, противпожарне и техничке заштите имовине.
• ISO 37001:2017 – за подручје сертификације: пружање услуге физичке, противпожарне и техничке заштите имовине.
• SRPR A.L2.002:2015- сертификат о контролисању Привредне коморе Србије за област контролисања - физичка заштита;
• Лиценцу за вршење послова физичко техничке заштите
• Лиценцу за вршење послова монтаже, пуштања у рад и одржавања система техничке заштите и обуке корисника (издата од стране МУП-а).

Доказ: Фотокопија тражених Сертификата и Лиценци.
Напомена: Понуђач је дужан да у току трајања Уговора продужава важност сертификата уколико он истекне и достави фотокопију.

Овлашћено лице

Јелена Николић